Csoportos dobkészítés

 

 

 

 

 

 

 

Csoportos Dobkészítés

A csoportos dobkészítés megvalósítja az álmodat, ha él Benned a vágy, hogy a saját kezeidbe foghasd az általad elkészített sámándobot! Hallani a hangját, énekelni vele, tapasztalni, ahogyan átrezgeti az egész testedet, megélni, milyen a segítségével szabadon szárnyalni hetedhét világokba.

Szeretnéd ezt a dobot, és régóta gondolkozol rajta, hogyan tudnál hozzájutni. Vásárolhatnál már elkészített sámándobot, de úgy érzed, hogy az nem ugyanolyan, mintha a saját kezeiddel hoznád létre azt. Ha megvennéd egy üzletben, akkor nem lennél részese az örömnek, ahogyan a sámándob megszületik, és nem tudnád beletenni a saját energiáidat. Legszívesebben nekiállnál, és elkészítenéd, de nem tudod, hogyan tegyed.

Tudok segíteni neked, mivel évek óta készítek sámándobokat. Végig vezetlek a készítés folyamatán, megmutatom a lépéseket, és ha elakadsz, akkor is ott vagyok melletted. Szakértelmemmel megvalósíthatod azt, amire vágytál, és a nap végén haza is viheted saját táltos paripádat.

Készítsd el saját sámándobodat!

Mielőtt eljössz a dobkészítésre, kérlek, gondold át, hogy miért szeretnéd a sámándobot, mi a szándékod vele? Magadat harmonizálnád, vagy másokat kezelnél vele? Földanyánkkal, vagy a szellemvilággal való kapcsolódáshoz használnád? A vele való éneklés a cél, vagy inkább szertartások részesei lennétek?



Csoportos dobkészítés – A dobokról:

A sámándob / táltosdob gyökere több ezer évre nyúlik vissza, gyógyításra, révülésre használták őseink. A dob szent erőtárgy, melyhez egy állatszellem kapcsolódik, akinek a segítségével utazhatsz, bejárhatod a szellemvilágokat, kapcsolódhatsz Földanya dobbanásával. A sámándob rezgése erőteljesen hatással van a gyökércsakrára, ez által segít téged a földelésben, kapcsolódni magával a föld elemmel. Használhatod önmagad, az élettered (lakásod vagy házad) tisztítására, energetizálására, harmóniába hozására.

Minden dob más, nincs két egyforma közöttük. Ezen a csoportos együttléten lehetőséged lesz elkészítened saját, személyes sámándobodat az iránymutatásommal, segítségemmel. Biztosítom számodra a dob káváját, ami nyírfából készül (szent fa a sámánságban, segíti a felső világokhoz való kapcsolódást), a kiválasztott állat bőrét, és a dobverőt.

Csoportos dobkészítés – Kávák (elérhető átmérő és keret szélesség):

Férfiaknak:
Kör: 48×9 cm (férfiaknak ajánlott)

Nőknek:
Kör: 45×7 cm (kecske bőr esetén) vagy 45×9 cm (szarvas, ló, vaddisznó bőr esetén)
Tojás (világtojás): 50x42x7 cm (kecske bőr esetén) vagy 50x42x9 cm (szarvas, ló, vaddisznó bőr esetén)

Csoportos dobkészítés – Állatbőrök:

Kecske (háziasított, erős a földdel való kapcsolódása, segíti az alsó világokba való utazást).
Szarvas (vadon él, erős a felső világokkal való kapcsolata, kifinomultság, érzékenység).
Vaddisznó (vadon él, azoknak ajánlott, akiknek dolguk van a vad erők szelídítésével önmagukban).
Ló (vadon élt, már háziasított, mégis szabad és szilaj, a végtelen tágas tér az otthona, nem könnyű betörni, megzabolázni, nagyon érzékeny).

A bőrök között vannak sötétebbek, és világosabb árnyalatúak, kérlek jelezd számomra, hogy milyent szeretnél.

A szarvasok bőrén általában több kisebb heg, karcolás, sérülésnyom van, melyeket az erdőben szereztek életük során. A kecskék bőre egyenletesebb, és sérülés mentes. A fő különbség, hogy a szarvas, vaddisznó, és ló bőr általában vastagabb, és ezért mélyebb hangot eredményez, de nehezebb dolgozni velük, mint a kecskebőr, ami vékonyabb, így kicsit magasabb hangzásra lehet számítani, ugyanakkor könnyű velük dolgozni.

Csoportos dobkészítés – Milyen lesz a dob hangja?

Gyakran felmerül az a kérdés, hogy milyen hangja lesz a dobnak? Ez csak akkor derül ki bizonyossággal, ha az már elkészült.

A sámándobok hangja egyaránt függ a keret szélességétől, és a bőr vastagságától, minél nagyobb a keret, és minél vastagabb a bőr, annál mélyebb a dob hangja, és annál jobb a rezgése. Elsőre lehet, hogy nagyobb dobot választanál, de érdemes figyelembe venned, hogy dobolás alatt az tartani is kell, akár órákon át, és annak bizony súlya van.

A fent említett tényezők mellett a hangzás a bőr feszítésétől is függ, vagyis több dolog függvénye. Ha nagyon meg van feszítve a bőr, akkor magasabb a sámándob hangja, de kevésbé enged le magas páratartalom esetén. Ha pedig nincs nagyon megfeszítve, akkor általában mélyebb a hangzása, de esős idő esetén hamarabb leenged, és ezért gyakrabban kell melegíteni.

Csoportos dobkészítés – A fogantyú

A sámándob középpontja (lelke) a fogantyú, amivel azt megtartod. Ez a tartó rész vagy a dobhoz felhasznált állat bőréből van, vagy fából, vagy agancsból. Ha fát, vagy agancsot szeretnél, azt Neked kellene hoznod. A legjobban beépíthető fa Y alakú kb.: 30-40 cm hosszú, és érdemes már kiszáradt fadarabot hoznod, illetve előre lehántanod a kérgét. Arra viszont figyelj, ha frissen vágtad le az ágat, és egyből leháncsolod, akkor lehet, hogy meg fog repedni, vagyis háncsolás előtt jó lenne, ha ki tudna száradni.

Amikor az erdőbe mész, vigyél magaddal egy kis felajánlást, ami lehet víz (amivel megöntözöd a fát, akitől elkéred a fogantyút), vagy dohány, vagy egy ima / dal.
A lényeg, hogy mielőtt elhozod a faágat, mondj hálát és köszönetet a fa szellemének, akitől azt megkaptad.

Csoportos dobkészítés – Hozz magaddal:

fogantyú (előre leháncsolva, méretre vágva, kb. 30-40 cm)
ceruza (a bőr megjelöléséhez)
centiméter (a bőr méréséhez)
nagy méretű, erős olló és/vagy metszőolló
nagy lavór (a dobbőr áztatásához, kb. 45×15 cm)
nagyfejű ruhaszárító csipesz (5 db)
kis törölköző (a kéz megtörléséhez)

A folyamat nagyjából 7-10 órát vesz igénybe (a jelenlévők létszámától és kézügyességétől függően), ezért kérlek, hozz magaddal ételt és italt is, amit napközben fogyasztasz.

Itt találod a következő időpontot csoportos dobkészítésre!

Kérlek, töltsd ki ezt az űrlapot a jelentkezésedhez! 

Amikor elkészült a sámándobod fontos, hogy be is avasd azt, és gondoskodj a rendszeres ápolásáról!

Pin It on Pinterest

Share This